söömine pärast trennitegemist 12.03.07 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere,

Eesmärgiks on kaalulangetamine. Lihastesse minna ei tahaks. Kui teha hommikuti trenni ca 30 min, siis kui kiiresti pärast trenni võib süüa (hommikusöögiks tavaliselt puder ja piim, ca 600 kcal)? Sööma ilmselt peab, sest tööpäev ju ees.

Kuidas aga toimida, kui trenn jätta nö õhtusele ajale? St töölt koju kella 18-ks või 19-ks ja siis 30-60 min trenni (ca 10 min hüppenöör, ca 20 min võimlemist, harjutusi rõngaga jne) teha. Arvestades söömise ja magamamineku vahesid, siis kuidas kombineerida õhtune söömine ja treenimine (st kumb enne ja kui pikad vahed)?

Kas kasulikum on õhtune trenn või hommikune?

Aitäh!
Merle

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,
Kahjuks ei ole mina siinkohal kõige õigem inimene neile küsimustele vastama ning usun, et spetsiaalse koolituse saanud treenerid oskavad söömis-treeningvahekorrad paremini paika panna. Oleks hea kui peale trenni jääks vähemalt 1,5 tunnine paus, ennem kui süüa. Õhtul peaksite aga vaatama ka seda, et viimase söömise ja une vahele jääks kuskil 2.tundi. Kui treenite hommikul, peaksite ilmselt hommikusöögi seega tööle kaasa võtma ning õhtul peale treeningut lubama endale mõne kergema eine.
Heade soovidega, kristel Ehala-Aleksejev