Toe Tagi räppar Revo ja nahavähk

Toe Tagi räppar Revo ja nahavähk

33-aastasel Toe Tagi räpparil Revo ehk Revo Jõgisalu diagnoositi melanoom ehk teisisõnu nahavähk. Kuidas ta selle vastu võitles?

Toe Tag liige Revo tegeleb aktiivselt veespordiga, nimelt meeldib talle surfata ja sukelduda. Kui kolm aastat tagasi hakkas sünnimärk, mis oli mehe kehal olnud juba lapsepõlvest saadik, teda kalipso selgatõmbamisel segama, läks ta arsti juurde ja see eemaldati.

Eemaldatud sünnimärk hakkas aegsasti tagasi kasvama. Alles mullu sügisel arvas Revo elukaaslane, et onkoloog peaks sünnimärgi üle vaatama. Selleks ajaks oli see juba värvigi muutnud, ent Revo ei pabistanud eriti, arvas lihtsalt, et tuleb teha veel üks väike lõikus.

„Võeti skalpelliga proove ja saadi kohe aru, et asi on tõsine,“ kirjeldab Revo sünnimärki, mis selleks ajaks oli juba värvi muutnud. Sellegipoolest jäi Revo rahulikuks ja arvas, et mis siis ikka, tuleb väike lõikus ja kõik saab jälle korda. Analüüsidest selgus aga, et tegemist on melanoomi ehk halvaloomulise kasvajaga, mis oli sünnimärgist levinud edasi lümfisõlmedesse. „Siis oli paanika!“ rääkis mees oma emotsioonidest Delfile.

Mis on melanoom? Loe siit.

Viis nädalat hiljem läks Revo Hiiu onkoloogiahaiglasse, kus operatsiooni käigus lõigati mehe kaenla alla 15sentimeetrine haav, mis 20 sentimeetri raadiuses kuni ribideni rakkudest ära puhastati. Piirkonnast leiti 15 lümfisõlme, millest kahel oli haigus sees. Nüüd ootab räpparit ees kiiritusravi. Oma elu peab mees nüüd täielikult muutma, päevitamine ja isegi suvel palja ülakehaga õues viibimine on tema jaoks välistatud. Samuti püüab Revo lahti saada pahedest, mis vähki võivad põhjustada – suitsetamine on neist esimene.

Üks põhjustest, miks Revo oli nõus oma haigusest teistele rääkima, oli see, et inimesed ei teadvusta endale, kui salakaval melanoom on. „Eesti mees ju enne arsti juurde ei lähe, kui juba valus on,“ rääkis Revo, kelle sünnimärk endast absoluutselt tunda ei andnud. Revo juhtumist õppust võtnuna, on juba paljud mehe sõbrad arsti juurde kontrolli pöördunud.

Pildil Revo. Pilt Rene Suurkaev/Pressifoto.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada