Uroloogia nädal: eesnäärme healoomulist suurenemist esineb igal teisel üle 50-aastasel mehel

Uroloogia nädal: eesnäärme healoomulist suurenemist esineb igal teisel üle 50-aastasel mehel

23. - 29. september on üle Euroopa kuulutatud uroloogia nädalaks, mille raames räägitakse laiemalt meeste tervisega seonduvatest probleemidest. Fookus on seekord seatud eesnäärme healoomulisele suurenemisele.

Eesti Uroloogide Seltsi juhi Ida-Tallinna keskhaigla uroloog Toomas Tamme sõnul on eesmärgiks, et patsiendid teadvustaksid, millised haigused kuse-suguelundites esinevad.  Eesnäärme healoomuline suurenemine esineb umbes pooltel üle 50-aastastel meestel ja juba 80% üle 60-aastastel meestel.

„Eesnäärme suurenemine iseenesest ei ole eluohtlik haigus. See võib olla eluohtlik maksimaalselt ühel kuni kolmel protsendil patsientidel, kellel tekivad olulised tüsistused nagu uriini peetus, neerupuudulikkus, verekusesus", selgitab dr Toomas Tamm. „Eesnäärmest tingitud alumiste kuseteede sümptomid häirivad inimese igapäevaelu. Sellega kaasnevad mitmesugused muud terviseprobleemid, kaasa arvatud unehäired, mis omakorda annavad aluse uute rikete tekkimisele, või siis erektsioonihäired – võimetus elada normaalset suguelu. Sellepärast on see probleem oluline.“ 

Tervisemurega on mõistlik esmalt pöörduda oma perearsti poole, kes teeb vajadusel esmased  uuringud. Kui kaebused puuduvad, ei ole 45-aastaselt mehel vaja eesnääret kontrollida tihemini kui iga nelja aasta järel. 

Kontrolli end tasuta

Uroloogia nädala raames saab registreeruda tasuta vastuvõttudele Tartu Ülikooli Meestekliinikus Tartus, Tallinnas või Pärnus.

Oodatud on üle 45-aastased mehed, kes ei ole viimase aasta jooksul eesnäärme uuringutel käinud. Meestekliinikusse pöördumiseks on vajalik perearsti saatekiri, esmased uuringud on tasuta haigekassa kindlustusega meestele.

Vastuvõtule saab e-posti teel: meestekliinik@kliinikum.ee. Vastuvõtuajad saab teada registreerudes.

Tasuta vastuvõttudele saab registreeruda perioodil 26.09-02.10.2013.


Loe meeste tervise kohta ning tee terviseteste siin

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada