Eesti meeste riskid: suitsetamine ja alkohol

Eesti meeste riskid: suitsetamine ja alkohol

Meeste eluiga on kõrgeim kui kunagi varem, kuid meeste ja naiste eluea vahe on Eestis ligi poole suurem kui Lääne-Euroopas. Eesti naised elavad keskmiselt kuni kümme aastat kauem, rääkis Tervise Arengu Instituudi juht Maris Jesse.

Meeste puhul on peamised varase surma põhjused vereringeelundite haigused, õnnetused, mürgistused ja traumad, kasvajad. Neil kolmel suurimal haigestumise ja surma põhjusel on ühised riskitegurid - kaks olulisemat riskitegurit Eesti meestele on suitsetamine ja alkohol, rääkis Jesse vähinädala teaduskonverentsil esinedes.

„Igapäevasuitsetajate arv on Eestis meeste hulgas langustrendis. Langustrendi sügavamaks saamine nõuab uusi suuri pingutusi,“ rääkis Jesse.

„Võrreldes alkoholi tarbimist meeste hulgas aastatel 2008 ja 2010, on mehed mõnevõrra igapäevast alkoholi tarvitamist tagasi tõmmanud, ka mõned korrad kuus tarvitamist on vähem, tutvustas Jesse statistikat. Alkoholi tarvitamise puhul ei kehti see, et tavapäraselt on madalama sissetulekuga ja madalama haridusega inimeste tervisekäitumine kehvem. Näiteks naiste puhul on suurema sissetuleku ja kõrgema haridusega gruppide seas alkoholi tarvitamine kasvanud,“ tõi Jesse välja.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

1 kommentaari

kallis MARIS JESSE
03.02.12 13:46
MUIDUGI om suits ja viin suur terviserikkuja,,, Kuid om ka ületöötanud mehi ,kes pole arstidega ühendust võtnud ,,enne kui raami peal haigla lükatakse
-63
   
+74

Lisa kommentaar

Saada