Perearst: tuleb väärtustada tervislikku elustiili järgivat meest

Perearst: tuleb väärtustada tervislikku elustiili järgivat meest Pildil Karmen Palts. Foto: Marko Mumm

Ühiskond on tervise osas väga naistekeskne ja seetõttu tuleb väärtustada tervislikku elustiili järgivat meest, leiab perearst Karmen Palts.

Paltsi sõnul ei taha meespatsiendid midagi kuulda haiguste ennetamisest ja tavaliselt jõuavad nad arsti vastuvõtule naise käsul. Probleemi juured peituvad meeste ühiskondlikus kuvandis, et nad peavad olema tugevad ja endaga ise hakkama saama. Paltsi sõnul on see hakanud muutuma, vastuvõtule on rohkem hakanud tulema noori ja edukaid mehi, kes ise soovivad oma tervist kontrollida.

Paltsi arvates tuleks ennetusega alustada juba lapsepõlves, kui terviseharjumused on väljakujunemata. Kuigi võiks arvata, et teiste arvamus on oluline vaid teismelistele, on see oluline ka vanematele sihtrühmadele. Palts tõi näiteks perearsti kabinetti jõudnud 50-aastase mehe, kes ei suuda suitsetamisest loobuda, sest “kardab kolleegide mittemõistmist, kui ei lähe nendega koos suitsupausile”.

Kuid Palts peab oluliseks ka üldise suhtumise muutumist. “Tuleb väärtustada tervislikku käitumist ja tervislikku elustiili järgivat meest,” ütles ta.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada