Meeste viljakusprobleemide korral võib abi olla antioksüdantidest

Meeste viljakusprobleemide korral võib abi olla antioksüdantidest

Teadlaste sõnul suurendab viljakusprobleemide korral rasestumise tõenäosust see, kui mees võtab antioksüdante.

Sellisele järeldusele jõuti mitmete meditsiiniuuringute mahukal analüüsimisel eesmärgiga teha kindlaks, milline on antioksüdante sisaldavate toidulisandite mõju viljatusravi saavatele paaridele.

Näib, et erinevad antioksüdandid, näiteks E-vitamiin, tsink ja magneesium, tõstavad rasestumise tõenäosust juhul, kui probleemi põhjus peitub meespooles.

Cochrane Library, mis tegeleb erinevate teadusuurimuste tulemuste analüüsimisega vastavalt kõige kõrgematele standarditele, keskendus 34 meditsiiniuuringule, mis hõlmasid kokku 2876 paari. Enamikul uuritud meestest oli seemnerakkude arv spermas väike või nende liikuvus kehv. Uuringud läbi teinud paarid olid püüdnud rasestuda keskmiselt ühe aasta jooksul, kuid tulutult.

Kuna vaid kolmel juhul uuriti, milline on antioksüdantide võtmise ja elussündide arvu vaheline seos, ei pruugi selle analüüsi tulemused väga vettpidavad olla. Uuringute tulemuste analüüsimisel ilmnes, et kui keskmiselt sündis iga saja paari kohta kaks last, siis antioksüdantide võtmisel tõusis see näitaja üheksa beebini saja paari kohta.

Parimal juhul oli antioksüdantide võtmisel elussündide näitaja koguni 20 beebit saja paari kohta, kuid halvimal juhul kõigest 3,8, kirjutab Guardian.

Antioksüdantide võtmisel saavutatud elussündide määr oli võrreldes paaridega, kellel ei olnud viljakusprobleeme, siiski väga madal. Hea tervisliku seisundiga paaridel, kes püüdsid aasta jooksul rasestuda, oli sama näitaja aga 80 beebit 100 paari kohta.

Enamikul juhtudel uuriti aga hoopis seda, millist mõju avaldab rasestumisele see, kui mees võtab antioksüdante. Kokkuvõttes ilmnes, et kui mees võttis antioksüdante, suurenes rasestumisnäitaja saja paari kohta keskmiselt 3,1-lt 11,8-le.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

1 kommentaari

Jaan
28.01.11 12:13
Artikkel räägib vitamiinidest, kuid pildil on surmatoovad kanged ja mürgised ravimid!!!
-114
   
+108

Lisa kommentaar

Saada