Noored mehed käivad harva arsti vastuvõtul

Noored mehed käivad harva arsti vastuvõtul

Värske USA meeste terviseküsitluse kohaselt külastas eelmisel aastal alla 30-aastastest meestest üldarsti alla 63%, samas kui 60-aastastel ja vanematel meestel oli sama näitaja üle 85%.

Vastavalt Ameerika osteopaatiaühingu (American Osteopathic Association ehk AOA) korraldatud internetiküsitlusele, milles osales 1027 meest, olid kõige levinumateks arsti mittekülastamise põhjusteks tervisekindlustuse puudumine ja arstilkäigu mittevajalikuks pidamine, vahendab HealthDay News.

„Kuigi vanematel meestel on rohkem põhjust arsti juures käia, lasevad noored mehed mööda võimaluse avastada südamehaiguste ja muude tõbede algusele viitavad märgid, kui nad ootavad rutiinsete ülevaatustega liiga kaua ja lükkavad näiteks vererõhu ja suhkruhaiguse kontrollimist aina edasi. Varaste ohumärkidega tegelemine on sageli lihtsaim ja odavaim viis peatada haiguse süvenemine õigel ajal,“ märkis Floridas töötav sise- ja kopsuarst dr Joseph A. Giaimo AOA pressiteates.

Muid küsitlustulemusi

  • 60-aastased ja vanemad mehed külastasid palju suurema tõenäosusega kindlat üldarsti kui mehed vanuses 18–29 eluaastat (vastavalt 88,3% ja 70,1%).
  • Vaid 31,6% meestest vanuses 18–29 eluaastat külastasid arsti sagedamini kui kord aastas.
  • Vaid 51,5% kõigist küsitletud meestest oli viimase kahe aasta jooksul käinud vähemalt üks kord eriarsti vastuvõtul ja umbes 24,8% ei olnud seda kunagi teinud.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada