Uuringu andmeil on naised vanas eas mornimad kui mehed

Uuringu andmeil on naised vanas eas mornimad kui mehed

Uuringu andmeil tabab naisi vananedes üksildustunne ja masendus. Mehed seevastu on pensionieas eluga rohkem rahul.

Põhjuseks võib olla see, et pärast töötamise lõpetamist on mehed õnnelikumad, naised aga tunnevad tõenäoliselt üksildustunnet või elavad üksi, kirjutab BBC.

University College Londoni (UCL) teadlased jälgisid ajavahemikus 2002–2009 enam kui 11 000 üle 50 aasta vanust meest ja naist.

Mis puutub heaolusse, siis avastasid teadlased, et rahulolu eluga ja elukvaliteet olid selles vanuserühmas viimase nelja aastaga vähenenud.

Enam mõjutas see naisi, kellest 18,7 protsendil esines keskmisest rohkem depressiooni sümptomeid. Meestel oli sama näitaja ainult 11,5%.

Uuringu väitel on 75-aastaste ja vanemate naiste heaolu eriti kehv: neil esineb väga palju depressiooni sümptomeid, nende rahulolu eluga ja elukvaliteet on madal ning nad on väga sageli üksildased.

Seevastu 65-aastased ja vanemad mehed kogevad muutust paremuse poole: nende rahulolu eluga on suurem kui noorematel meestel.

Teadlased arvavad, et üksildased naised tunnevad suuremat eraldatust laste kodust lahkudes või siis, kui nende kõrval ei ole enam abikaasat, elukaaslast või sõpru.

Uuringu põhiautor ja UCLi professor Sir Michael Marmot märkis: „Vanemad naised elavad suurema tõenäosusega üksilduses, kuna mehed surevad nooremalt.

Teiseks võimalikuks selgituseks on see, et naised tuginevad rohkem sotsiaalsetele suhetele ja kogevad nii positiivseid kui negatiivseid emotsioone meestest tugevamini.

Uuringu tulemustest ilmnes veel, et ka jõukus on seotud kõikide heaolu aspektidega.

Paremal järjel olevatel inimestel on vähem depressiooni sümptomeid, nende rahulolu eluga on suurem ja elukvaliteet parem ning nad tunnevad vähem üksildust.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada