Teadlased tuvastasid meeste menopausi sümptomid

Teadlased tuvastasid meeste menopausi sümptomid

Euroopa teadlased on tuvastanud füüsilised ja psüühilised sümptomid, mis koos testosterooni taseme langusega võivad aidata diagnoosida nn meeste menopausi.

Meeste menopaus, mis on kliiniliselt tuntud kui hilja avalduv hüpogonadism, viitab testosterooni taseme langusele, mis meestel vahel vananedes ilmnema hakkab, kirjutab WebMD.

Inglismaal asuva Manchesteri ülikooli arengualase ja regeneratiivse biomeditsiini uurimisrühma teadlaste arvates võib umbes 2 protsendil Euroopa meeste vananemisuuringusse kaasatud meestest olla meeste menopaus. Valim hõlmas 3369 meest vanuses 40–79 eluaastat.

Uuringu autor Frederick C. W. Wu (MD) uuris koos kolleegidega meeste füüsilist, seksuaalset ja psüühilist tervist.

Wu ja tema kolleegid tuvastasid kolm põhilist seksuaaltervisega seotud sümptomit, mis on seotud testosteroonitaseme alanemisega ja võimaldavad diagnoosida meeste menopausi: erektsioonihäired, sugutungi nõrgenemine ja hommikuse erektsiooni harvenemine. Kolm tuvastatud füüsilist sümptomit olid probleemid aktiivse füüsilise tegevusega tegelemisel, suutmatus läbida käies kilomeetri pikkust distantsi ning suutmatus kummarduda või end küüru tõmmata. Kolm psüühilist sümptomit olid vähene energia, kurbus ja väsimus.

Kokkuvõttes täheldati 2,1 protsendil uuringus osalenutest langenud testosteroonitaset ja vähemalt kolme hilise hüpogonadismiga seostatavat seksuaalset sümptomit. Uurijate sõnul suureneb meeste hüpogonadismi esinemissagedus vanusega: vanuses 40–49 oli see 0,1%, vanuses 50–59 aga 0,6%, vanuses 60–69 juba 3,2% ja vanuses 70–79 lausa 5,1%. Uuring näitas veel, et meeste menopausi all kannatavad mehed kannatasid tõenäolisemalt ka muude terviseprobleemide, näiteks ülekaalulisuse all.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

1 kommentaari

Ingre Proos
16.04.17 23:10
ll
-6
   
+9

Lisa kommentaar

Saada