Meestearst Margus Punab: eesti mees tuleb arsti juurde viimases hädas

Meestearst Margus Punab: eesti mees tuleb arsti juurde viimases hädas

Meestearst Margus Punabi arvates on meestele iseloomulik jaanalinnulik käitumine. Mõeldakse, et küll see valu või probleem üle läheb. Sageli põgenetakse alkoholi liigtarvitamisse. Tihti tunnistab mees lõpuks vastuvõtule jõudes, et oleks pidanud juba viis aastat tagasi tulema, kuid kartis siis, et tegu on vähiga.

„On ka positiivseid muutusi. Veel kümme aastat tagasi jõuti meestearsti juurde mitu aastat pärast lastetuse ilmnemist ja alles siis, kui naine oli risti-põiki läbi uuritud. Praegu on pea pooltel juhtudel just mees esimene, kes uuringutele tuleb. Noorem põlvkond on pragmaatilisem. Kui neil on probleem, siis nad püüavad selle kohe lahendada. Vanemad mehed, kel märksa suuremad mured, on harjunud kannatama. Seetõttu oleme info jagamisel just vanemale põlvkonnale suuremat tähelepanu pööranud,” räägib Margus Punab raamatus „Arst ilma kitlita”.

„Meil valitsev väärtuste pingerida on kreenis – algul suur ja uhke auto, puhkusereis sooja mere äärde, siis oma maja ja nii edasi. Tasuks aga mõelda, milline peaks see rida olema, et elaksime head elu, oleksime terved ja õnnelikud. Loomulikum isiksuse arengulugu algab praegusest noorusest. Nemad on hakanud pseudoväärtuste vastu juba vaikselt protestima. Neid ei takista alaväärsuskompleks ega kõige kaotamise hirm. Nad usuvad tulevikku, mitte ei ela möödunus. Neil pole olnud vaja eksistentsi eest meeleheitlikult võidelda.

Tean päris mitut inimest, kes on meeleheitlikult rabelenud äris juhina või omanikuna ja lõpuks leidnud, et asi pole seda väärt. Nüüd on üks põllumees, teine tisler – elavad õnnelikult, sest teevad tööd, mis on neile südamelähedane. Nende elustandardid väga palju ei muutunud, elukvaliteet aga pöördeliselt.

Inimene peab tegema seda, mis talle meeldib. Tuleb hoida tasakaalu töö ja eraelu vahel ning hoida ka oma keha,” leiab Margus Punab.

NB! Meestearst Margus Punab nõustab kliinik.ee keskkonnas.
Talle saab küsimuse esitada siin

Täispikk intervjuu Margus Punabiga ilmus raamatus "Arst ilma kitlita”. Raamatu autor on Agne Adamson. Kirjastus Menu.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

1 kommentaari

Mees
21.11.11 22:54
Tere mul selline mure,et avastasin ükspäev pestes enda peenise pea peal punase laigu.Ei sügele ega te haiget.Sooviksin teada ,milles võib olla probleem.

Tänan
-250
   
+198

Lisa kommentaar

Saada