Vanemate meeste madal testosteroonitase on seotud depressiooniga

Vanemate meeste madal testosteroonitase on seotud depressiooniga

Ajakirjas Archives of General Psychiatry avaldatud artikli kohaselt on madala vaba testosterooni tasemega eakate meeste hulgas depressiooni levimus suurem. Nimetatud seos ei ole seletatav füüsilise kaasuva haiguse olemasoluga.

Perthis asuvas Lääne-Austraalia ülikoolis töötav dr Osvaldo P. Almeida ja tema kolleegid märgivad, et varasemad uuringud on seostanud suguhormoone mitmete heaolu mõõdetega, kuid kaasuva füüsilise haiguse võimalik lisamõju ei olnud siiani teada.

Uuringus osales 3987 madala testosteroonitasemega meest vanuses 71–89 eluaastat. Autorite sõnul oli üldine depressiooni levimus 5,1%. Depressiooniga meestel oli tunduvalt madalam üldine ja vaba testosterooni tase, võrrelduna depressiooni all mittekannatavate eakaaslastega.

Analüüs näitas, et depressiooniga meestel oli väikseimas kvantiilis üldise ja vaba testosterooni madala taseme tõenäosus vastavalt 1,55 ja 2,71 korda suurem kui depressioonita patsientidel. "Testosterooni asendusravi võib aidata parandada hüpogonadismiga eakate meeste depressiooni ravi tõhusust,” leidsid uurijad.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

1 kommentaari

pettus
25.08.15 13:20
Sellist asja nagu depressioon ei ole olemas. MA mõtlesin ka et mul on depressioon, sest muud nimetust ei oska panna sellele seisundile, jah aga te kuradi psühhiaatrid ja kuradi nende uurijad te lähete niikuinii põrgu, mitte viha pärast ma ei ütle seda, vaid ma küsisin järgi aga ma ei ütle kuskohast aga natuke targemate käest kui teie te psühhiaatria uurijad ja psühhiaatrid. Kes viimasena naerab naerab ikka paremini.
-93
   
+103

Lisa kommentaar

Saada