Uuringud meestele

Uuringud meestele

Tartu Ülikooli Kliinikumi Meestekliinik Tartus ja Tallinnas pakub parimal tasemel meditsiinilist abi kõigi meestehaiguste korral.

LASTETUS / PROBLEEMID LASTE SAAMISEL

Vajalikud uuringud: läbivaatus, vestlus, sperma analüüs, hormoonuuringud, vajadusel suguhaiguste uuringud ja geneetilised testid.

Optimaalne uuringuskeem. Uuringud algavad arsti visiidil terviseseisundi analüüsi ja läbivaatusega. Järgnevalt lepitakse kokku edasine uuringuskeem, mis enamasti sisaldab sperma analüüsi, hormoonuuringud, põhjaliku küsimustiku ja kordusvisiidi tulemuste analüüsiks. Vajadusel teostatakse ka suguhaiguste uuringud. Eriteenusena (tasuline) on Tartus ja harvadel juhtudel ka Tallinnas võimalik kõik uuringud teostada ühe päeva jooksul. Selle teenuse taotlemiseks on parim aega küsida e-maili teel (meestekliinik@kliinikum.ee). Sama päeva teenuse puhul teostatakse sperma analüüs 2-3 tundi enne vastuvõttu . Analüüs antakse labori juures asuvas privaatruumis. Enne analüüsi peaks mees pidama oma seksuaalelus 3-5 päevase pausi. Koheselt võetakse ka vere analüüs suguhormoonide taseme hindamiseks. Sperma analüüsi ja vastuvõtu vahel soovitame mitte kusel käia, mis võimaldab vajadusel koheselt võtta ka suguhaiguste testid. Suguhaiguste tuvastamiseks kasutame ainult PCR meetodil teostatavaid uuringuid. Teostatavad uuringud võimaldavad hinnata mehe viljakuse taset. Mees saab kaasa väljavõtte uuringute tulemuste, hetkeseisundi ja prognoosi hinnanguga. Vajadusel määratakse kohe ravi ja lepitakse kokku kontrollanalüüsi aeg. Suguhaiguste vastused saab teada mõni päev peale testi võtmist telefoni teel.

PROSTATIIT / EESNÄÄRME PÕLETIK / SUGUTRAKTI PÕLETIK / PARTNERI SUGUTRAKTI KROONILISED JA KORDUVAD PÕLETIKUD

Vajalikud uuringud: läbivaatus, vestlus, prostatiidi küsimustiku täitmine, sperma või eesnäärme sekreedi analüüs põletiku suhtes, vajadusel ka suguhaiguste testid, ultraheli ja kusevoolu kiiruse määramine.

Optimaalne uuringuskeem. Uuringud algavad arsti visiidil haigusjuhu analüüsist ja läbivaatusest. Järgnevalt lepitakse kokku edasine uuringuskeem, mis enamasti sisaldab sperma analüüsi või eesnäärme sekreedi uuringut, põhjalikku küsimustikku ja kordusvisiiti tulemuste analüüsiks. Vajadusel teostatakse ka suguhaiguste uuringud, ultarheliuuringud ja mõõdetakse kusevoolu kiirus. Eriteenusena (tasuline) on Tartus ja harvadel juhtudel ka Tallinnas võimalik kõik uuringud teostada ühe päeva jooksul. Selle teenuse taotlemiseks on parim aega küsida e-maili teel (meestekliinik@kliinikum.ee). Sama päeva teenuse puhul teostatakse sperma analüüs 2-3 tundi enne vastuvõttu . Analüüs antakse labori juures asuvas privaatruumis. Enne analüüsi peaks mees pidama oma seksuaalelus 3-5 päevase pausi. Analüüs antakse labori juures asuvas privaatruumis. Enne analüüsi peaks mees pidama oma seksuaalelus 3-5 päevase pausi. Sperma analüüsi ja vastuvõtu vahel soovitame mitte kusel käia, mis võimaldab vajadusel koheselt võtta ka suguhaiguste testid. Suguhaiguste tuvastamiseks kasutame ainult PCR meetodil teostatavaid uuringuid (vaata: Tasub teada / Kuidas diagnoosida suguhaiguseid). Ravi alustatakse olenevalt kaebustest, kas esimesel visiidil või peale uuringukompleksi läbimist. Ravi jooksul hinnatakse nii subjektiivset (küsimustikud) kui ka objektiivset (põletikureaktsioon eesnäärme sekreedis või spermas) paranemist.

EREKTSIOONIHÄIRE / IMPOTENTSUS

Vajalikud uuringud: vestlus, prooviravi, vajadusel läbivaatus, hormoonuuringud, laboritestid üldtervisliku seisundi hindamiseks ja peenise veresoonte Doppler ultraheli uuring.

Pragmaatilise käsitluse skeem. Sellisel juhul piirdub esimene visiit küsitlusel põhineva patsiendi seisundi ja raviriskide analüüsiga ja seejärel väljakirjutatava erektsioonihäire tablettravimiga. Kergematel juhtudel võib saavutada püsiva ravitulemuse.

Uuringulise käsitluse skeem. Häirete põhjuste väljaselgitamiseks teostatakse lisaks mehe läbivaatus, vere analüüsid suguhormoonidele (enne visiiti 2-3 tundi mitte süüa), vanematel kui 45. aastastel meestel ka test eesnäärme kasvaja suhtes. Määratakse prooviravi. Vajadusel teostatakse lisatestidena peenise veresoonte Doppler ultraheli uuringud ja veretestid üldtervisliku seisundi hindamiseks.

SUGUHAIGUSTE KAHTLUS / KUSITI PÕLETIK

Vajalikud uuringud: vestlus, läbivaatus, suguhaiguste testid.

Optimaalne uuringuskeem. Kaks tundi enne vastuvõtule tulekut mitte käia kusel. Võetakse suguhaiguste testid kusitist. Kasutame ainult PCR meetodil teostatavaid uuringuid (vaata: Tasub teada / Kuidas diagnoosida suguhaiguseid). Vajadusel saab koheselt alustada antibiootikumraviga. Uuringute tulemused saab teada tavaliselt kaks päeva peale analüüside võtmist. Partneri ravi toimub vastavalt uuringutulemustele. NB! Suguhaiguste analüüside võtmisel on meie kliinikus omavastutus 100 krooni ühe uuringu kohta.

EESNAHA PÕLETIK

Vajalikud uuringud: läbivaatus, vestlus, sekreedi külv tavamikroobidele, vajadusel suguhaiguste testid või sperma analüüs põletikule.

Optimaalne uuringuskeem. Enne visiiti 24 tunni jooksul eesnahka mitte pesta. Kaks tundi enne vastuvõtule tulekut mitte käia kusel. Tüüpilise leiu puhul täiendavaid uuringuid vaja ei ole ja ravi alustatakse koheselt. Vajadusel võetakse külv eesnaha alusest sekreedist. Vahel on soovitav teha ka suguhaiguste testid kusitist või sperma analüüs eesnäärme põletiku välistamiseks. Ka juhul kui võetakse analüüsid põletikutekitajatele alustame ravi siiski koheselt esimesel visiidil.

Uuringute tulemused saab teada nädal peale analüüside võtmist. Partneri ravi toimub vastavalt uuringutulemustele.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

1 kommentaari

PUNAP
13.03.13 06:02
SINUL ON KÕIK ÕIGE JUTT ---- TULEME KOHE KONTROLLI ,,KUI SINA HAIGEKASSAST RAHA SAAD--
SIIN VAENE MEES ,,KÜLL SINU VASTUVÕTULE EI SAAGI TULLA,,, SEST IGA ANALÜÜS ,,VÕI SPERMA PROOV MAKSAB!1!
-315
   
+289

Lisa kommentaar

Saada