Lapse valu äratundmise skaala

Lapse valu äratundmise skaala

Vaata hindamisskaalat, mida arstid kasutavad valutugevuse kindlaks määramisel lastel alates neljandast eluaastast.

Valutugevuse hindamiseks väikelastel, kelle suuline väljendusoskus on valuaistingu kirjeldamiseks puudulik, töötati välja mitmeid lapse näoilmel põhinevaid skaalasid. Valutugevuse hindamiseks väikelastel, kelle suuline väljendusoskus on valuaistingu kirjeldamiseks puudulik, töötati välja mitmeid lapse näoilmel põhinevaid skaalasid. Teie lastearst võib kasutada just mõnda sellist hindamisskaalat.

skaala

Üks selline skaala on Wong-Bakeri valutugevuse hindamisskaala, mida kasutatakse laste puhul alates neljandast eluaastast. Lapsel lastakse näidata, milline näokujutis vastab kõige paremini tema valu tugevusele. Skaalal toodud kujutised – alates naerunäost, mis tähendab, et lapsel on hea olla ja tal ei valuta mitte kuskilt, kuni nutunäoni, mis viitab väga tugevale valule – aitavad aru saada, kui tugev on valu, mida laps tunneb. See skaala on ära toodud ülalpool.

Lapse valu: millistel juhtudel kiiresti arsti poole pöörduda?

Kui laps on alla kuue kuu vanune, tuleb kindlasti arsti poole pöörduda. Sõltumata lapse vanusest tuleb kindlasti arstiga nõu pidada, kui äkitselt ilmnevad krambihood või tõmblused, kui lapse puudutamine tekitab tal valuaistingu, kui lapsel on suur vedelikukaotus, näiteks higistamisest, oksendamisest või kõhulahtisusest, eriti väikelaste puhul.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada