Palaviku langetamine lapsel

Palaviku langetamine lapsel

Palavik on organismi normaalne reaktsioon ja alati ei olegi tarvis palavikku langetada. Palaviku langetamine võib aidata lapse enesetunnet parandada, eriti kui ta on nõrk ja palavikuga kaasneb valu.

Palavikuravimid. Lastel ei tohi lasta palaviku ja valu tõttu kannatada. Apteekides on müügil palju erinevate toimeainetega valu ja palavikku leevendavad ravimeid. Need on välja töötatud spetsiaalselt laste jaoks, et aidata nende organismil haigustega võidelda. Eelistada tuleb ravimeid, mis on tõhusad, kiire ja pika toimega, hästi talutavad ning mida on lihtne manustada ja täpselt annustada. Vedelate ravimite puhul on oluline ka nende maitse, sest lapsed võtavad meelsamini just hea maitsega rohtusid. Ibuprofeen langetab kiiresti palavikku. See hakkab mõjuma 15 minuti jooksul, toime kestab kuni 8 tundi. Ibuprofeen on apteegis saadaval ka lastesuspensiooni kujul.

Jalakompressid. Palaviku veelgi tõhusamaks langetamiseks võib lastearst soovitada teil teha lapsele jalakompresse. Küsige arsti käest üle, kuidas neid täpselt teha ja mida hüpertermia või hüpotermia puhul arvesse võtta. Jalakompressid aitavad langetada kehatemperatuuri soojuse eraldumise teel. Selleks mähitakse mõlema sääre ümber kompress.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada