(Genitaal)herpes? 18.10.16 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

Pärast juhuslikku kaitsmata vahekorda tekkisid ca 3 nädalat hiljem kliitori kõrvale kaks üksteisega koos olevat villikest ja üks punane laik häbememokale. Enne villikesi oli piirkond valulik ja justkui haavandiline. Naistearsti juures tehti analüüsid, sh vereanalüüs genitaalherpesele, mis oli negatiivne (IgM). Huuleherpest on haruharva varem esinenud, see oli positiivne. Ravi sain Acic kreemi näol, mille kasutamise järgselt villikesed koheselt kadusid. Kuid paar nädalat hiljem tekkisid valud reitesse, tuharatesse ja alaselga ning kliitori piirkond valutab, oleks justkui paistes. Vahel kiirgab valu ka alakõhu piirkonda. Samuti tekkisid gripilaadsed sümptomid, põies ebamugavustunne. Uriinianalüüs ja külv antud, need olid korras. Kas selline valu on normaalne? Muidugi on sellest kõigest tulnud meeletu stress ja ärevus.

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Teie haigussümptomite kirjeldus sobib küll genitaalherpesele: kaebuste tekkimine peale juhuslikku vahekorda, villikesed, valulikkus jne. Herpese puhul on valulikkus tavaline sümptom, mis omakorda võib põhjustada stressi ja ärevust.
Antikehad (IgM, IgG) ei muutu kohe peale nakatumist positiivseks, vaid paar nädalat hiljem. Kardan, et vereanalüüs võis olla võetud natuke vara ja seda tasuks mõne aja pärast korrata. Teiseks võib võtta viiruse analüüsi ka otse värsketest villidest või erosioonidest (kui Teil õnnestub arsti juurde sobival ajal pääseda).
Genitaalherpese korral Acic kreem ei pruugi olla piisavalt efektiivne. Kui arstil õnnestub herpes laboratoorselt ära tõestada, siis võiksid Teil edaspidi viirusevastased tabletid alati kodus käepärast olla.
Lugupidamisega,
Kristi Abram