sünnitus ja herpes 18.12.07 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

Olen 39 nädalat rase. Mul on genitaal herpes ja raseduse jooksul see on välja löönud (villid) vähemalt 15 korda, viimati kuu aega tagasi oli kolm-neli puhangut järjest. Raseduse 16 nädalal võtsin ühe kuuri valtrexi, muidu on herpes ise mööda läinud. Hetkel ville pole. Olen teadlik et kui sünnituse algades on villid siis tehakse kindlasti keisrilõige. Küsimus: kas mul tasub võtta praegu üks kuur Valtrexi igaks juhuks? Kas see aitaks vähendada tõenäolist herpese puhkemist lähiajal ja vähendaks ohtu et beebi saab viiruse sünnitusel? Kas ravikuur on kahjulik beebile? Mul on olemas Valtrexi retsept 500mg, 1 tablett 2 korda päevas, viis päeva. Olen kuulnud et isegi kui ville pole beebi võib ikka saada sünnitusel ohtliku viiruse. Kas praegu tablettide võtmine aitaks vähendada seda ohtu? Veel mul esineb tihti (kord kuus) seene haigust ja tavaliselt koos sellega tuleb herpes ka. Vahest see läheb ise mööda ja vahest pean võtma ravimeid. Viimase seenehaiguse ravisin välja 2 nädalat tagasi Canifug küünaldega kuna see oli kestnud juba 1 kuu. Tahaks et sündimine oleks beebile võimalikult ohutu, võibolla peaks üldse võtma plaanilise keisri? Olen tänulik kõige info eest minu situatsiooni kohta.
Esitasin selle küsimuse eile Dr. Galina Litter'ile ja konsulteerisin veel telefoni teel. Tema soovitas kohe teiega ühendust võtta et otsustada mida teha. Sünnituse tähtaeg on 25.12 olen 28a ja esimest korda rase.
Hakkasin täna hommikul võtma Valtrexi aga mida edasi teha? Võibolla ei jõua kuuri lõpuni võtta? Kas tasuks teha plaaniline keiser? Olen arvel Tallinna Fertilitases. Võiksin tulla teie vastuvõtule, olen väga mures et lapsele ei kanduks viirust.

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Tegite väga õigesti, et alustasite supressioonravi Valtrexi`ga. Kui rasedal esinavad sagedased genitaalherpese retsidiivid raseduse ajal, siis on soovitav suprerssioonravi viirusevastase ravimiga viimase 4 rasedusnädala jooksul.