Herpest ei diagnoositud, kuid sümpromid on olemas 22.03.15 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

Mul esinesid mõnda aega tagasi sümptomid, millest vähemalt osa pidasin genitaalherpese tunnusteks. Tegin koheselt veretestid ja sain negatiivse vastuse, ainult mingi kergesti ravitav seen leiti.
Nüüd 6 kuud hiljem on aga kõik tagasi: katsudes valusad ja suurenenud lümfid kubemes, eriti valulikud katkised villi taolised kobaras punnid terves ulatuses jalgade vahel. Samuti tundlik ja paistes pärak ning tugev tükkis ja rohekas valgevoolus (veidral kombel on mul selle viimasega igipõline probleem, hoolimata ravidest). Kõik see korraga, kuigi hügieen on eeskujulik ning küll raseerin end, kuid seda teen tihti, seekord ei teinud midagi erilist. Sümptomitele eelnevalt olin hästi kergelt külmetunud, ilma palavikuta. Palun abi - kas peaksin suguhaiguste testi igaks juhuks uuesti tegema või pigem abi mujalt otsima.

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Fotol olevad erosioonid tuharal meenutavad küll herpese löövet ning valulikkus on samuti herpesele iseloomulik tunnus. Võib-olla tehti analüüs ainult HSV2 suhtes, aga tegelikult võib samasugust löövet anda ka HSV1. Analüüsi võiks tõesti uuesti teha. Kõige parem oleks muidugi, kui pääseksite vastuvõtule siis, kui villikesed on värsked, siis saaks võtta materjali otse villi sisust.
Samuti võivad Teil olla kaasuvalt probleemiks päraku veenikomud ehk hemorroidid. Teil tuleks vältida kindlasti kõhukinnisust ja pikaajalist istumist. Vajadusel tuleb kõne alla ka kirurgi konsultatsioon.
Lugupidamisega,
Kristi Abram