Herpes raseduse ajal 28.05.12 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

Olen rase ja välja lõi genitaalherpes (herpes on välja löönud ka korra enne rasedust). Sooviksin teada, kas peaksin läbi tegema Valtrexi tabletikuuri või piisab hetkel ka nt Zovirax kreemi kasutamisest. Rasedusnädalaid on hetkel 25. Kas Zovirax kreemi võib kasutada raseduse ajal genitaalherpesele?

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Zovirax paikselt manustatuna ei tohiks lapsele ohtu kujutada.
Valtrexi infoleht ei soovita Valtrexit raseduse ajal kasutada, kui tegemist ei ole tõsise näidustusega. Kui Teil haigussümptomid on tagasihoidlikult väljendunud, soovitaksin hetkel pigem lokaalset ravi, kuna ei ole tegemist herpese esmase avaldumisega.
Kindlasti informeeriga genitaalherpese olemasolust oma günekoloogi, et ta teaks varakult planeerida, kuidas edaspidi juhtida Teie sünnitust ja vajadusel läbi viia herpese profülaktikat.
Lugupidamisega,
Kristi Abram