ureoplasma 02.11.07 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

Tere,
Kas haigus saab levida peale sugulise vahekorra ka muud moodi? Kas haigusel võib peiteaeg olla ja kui kaua?
Kas levib ainult olukorras kus põletik välja lööb? Kuidas ravida ja kas sellest haigusest saab täielikult lahti?
Olen partneriga koos olnud 4 aastat, eelmisel aastal läksin esimest korda elus meestearsti juurde ja mul avastati see ureoplasma. Naine oli aga puhas.
Kirjutati välja antibiootikumid mulle, tegin kuuri läbi ja peaks nagu kõik olema ju???
Nüüd on pool aastat möödas ja naisel avastati ka ureoplasma...
Kuidas see võimalik on ja üleüldse ei mahu mulle pähe, kui mul oli ureoplasma olnud nii pikka aega, siis kuidas naine alles nyyd nakatus.Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Ureaplasma võib olla organismi normaalse mikrofloora osa (eriti naistel), aga teatud tingimustel muutuda patogeeniks (haigustekitajaks) ja põhjustada põletikulisi protsesse nii naiste kui meeste urogenitaaltraktis. Selle mikroobi poolt põhjustatud infektsioon pole paraku nii lihtne, et "kirjutati antibiootikumid, tegin kuuri läbi ja peaks nagu kõik korras olema".
Samuti on selle mikroobi puhul peiteajast rääkimine võimatu. Ureaplasmoosiga seotud küsimused on keerulised ja kõige olulisem neist küsimustest - kas see mikroob on haigustekitaja või mitte - pole üheselt vastatav, kuna senised uuringutulemused mõneti vastukäivad.Otsus tuleb teha haigusjuhu puhul eraldi.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Suguhaigused

ureoplasma

Tere,
Mul on diagnoositud ureoplasma aasta tagasi. Tegin läbi antibiootikumide kuuri. Samal ajal läks minu partner ka analüüse andma oma arsti juurde ja tema vastus oli negatiivne. Igaks juhuks võttis ...

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Lugupeetud Mirge!
On kindlamast kindel, et ühe patsiendi kaudu pole võimalik teisele patsiendile diagnoosi panna. See kui teie partneril pole mõnda patogeeni, ei tähenda et ka teil seda pole.
Loe edasi

analüüsid

tere

kui kiiresti saab erakliinikus teada ureoplasma, mükoplasma analüüside tulemused?

ette tänades


heli

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Oleneb kliinikust. Mina näiteks saan oma eravastuvõtul anda patsientidele vastused sugulisel teel levivate infektsioonede esinemise kohta uuringute tegemisele järgneva tööpäeval õhtul. Mõningatel juhtudel ...

Loe edasi

ureoplasma positiivne???

Tahaksin väga teada kas selline haigus levib ainult sugilisel teel ja kas vastab tõele müüt,et kui haigus pidevalt püsib(vahepeal ei ole nähtusid ja ravimid on võetud) võib jääda lastetuks või esineb komplikatsioone ...

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Ureaplasma urealyticum võib olla ka organismi normofloora osa, mida üldse ravida ei tule.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi