herpese kahtlus 17.05.07 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Selline probleem, et mu tüdrukul oli huuleohatis ja suudlemisega levis see minule ka. Mul pole huulel ohatis suureks läinud kuna hakkasin kohe Acic kreemi kasutama. Paar päeva hiljem hakkas aga suguti imelikult kipitama ja eesnaha alt on muutunud punakaks. Samas pole vahekorras olnud ja ka suuseksi pole teinud. Kas on võimalik, et huuleherpes levis suguelunditele ja põhjustas seal herpest? (Näiteks käte kaudu, et katsusin huuli ja siis mingi hetks sugutit ning saingi nakkuse.)
Kuidas peaksin edasi tegutsema? Naha ja suguhaiguste arstile sain aja alles 6.juuniks aga kardan, et kui olen tõesti nakkuse saanud, siis läheb asi kiiresti hulluks ja pean pikalt kannatama enne kui ravi saan.

Palun vastake võimalikult kiiresti!

Indrek
21a

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

On igati tõenäoline, et herpesviirus võib levida suu piirkonnast genitaalidele. Samas võivad punetust genitaalidel põhjustada ka väga paljud teised põhjused peale herpesinfektsiooni- kõige sagedasemini kandidoos ja kõikvõimalikud allergeenid. Kui toimub herpesinfektsiooni ägenemine - villide ja haavandite teke suguelundile- , sis tuleks tõepoolets võimalikult kiiretsi raviga alustada.