gen. herpese ägenemine ja rasedus 06.03.08 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

Tere. Olen kuu aega rase ja täna tekkis gen. herpese ägenemine. Alustasin Valtrex kuuriga 2 tbl. p. 10 p. jooksul, siiski kahtlus kas soovitate tabletikuuri või mitte.
Tean, et enne sünnitust soovitatakse Valtrexi , kuid raseduse algusfaasis ja keskel? Ägenemised tekivad mul tihti (1x kuu- kahe jooksul).

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Valtrexi kasutamine raseduse ajal pole vastu näidustatud.