Lõhed sugutil. 24.08.06 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

Olen 19.a poiss, ning mingi kuu aega tagasi tekkis selline probleem, et suguti hakkas sügelema ja peenise ots oli õrnalt valus. Siis tekkisid peenise otsa lõhed ja eesnahk käis valuliselt üle suguti pea. Vahepeal kadusid lõhed ja oli enam vähem korras, kuid ikkagi sügeles õrnal, nüüd peale vahekorda, mis ei olnud ka sugugi meeldiv, tekkisid lõhed uuesti. Mida peaksin tegema ja kas on mingeid ravimeid apteegist saada ? Mis selle põhjustab ja kas peab kindlalt arsti juurde pöörduma ?

aitäh!

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Suure tõenäosusega on tegu seenhaigusega, mille enamlevinud põhjustajaks on candida albicans. Kui nahalööve ei taandarene (seenhaigus võib ka ilma ravimiteta taanduda), siis tuleks küll pöörduda arsti vastuvõtule.