seenhaigus 16.08.04 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

Küsin kolm küsimust ja ootan teie vastuseid. Ette tänades...
1) kuidas väljendub seenhaigus sugutil?
2) kas pisikesed punnid sugutipea all võivad olla seotud suguhaigusega või need võivad olla kas minigisugused näärmed?

3) küsimus teile kui nahaarstile: Kas jalaseene vastu võib saada apteegist ka midagi käsimüügist ja mis see võiks olla? või peab ilmtingimata arstile minema.

Aitäh teile :)

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

1.tüüpilistel juhtudel tekivad suguelundile punetud, ketendus ja/või lõhed, haiguskolde piirkonnas võib esineda kihelustunne
2.et öelda kas nn."pisikesed punnid" suguelundil on seotud mõne sugulilisel teel leviva haigusega või on tegemist näärmeliste moodustistega, peab neid eelnevalt nägema
3.seenhaiguse vastased ravimid ei kuulu käsimüügi ravimite hulka