hiv-i nakatumise võimalus 01.12.04 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

Mees pettis mind ühe korra teise naisega. Seda ta aga ei tunnistanud kaua. Kuna olin sünnitanud lapse, me vahekorras ei olnud mitu kuud. Umbes pool aastat peale lapse sündi olime alles vahekorras. Kasutasime kondoomi, aga ühel korral algas vahekord ilma kondoomita. Lõpetasime aga kondoomiga. Tahan teada hiv-i nakatumise võimalust, kui mees peaks olema nt. viirusekandja (kõige mustem stsenaarium).
Mure on kahekordne, sest imatan last ja ka laps on sellisel juhul ohus.

Ette tänades.

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Arvestades teie poolt kirjeldatut on teie nakatumise võimalus - isegi kui Teie abikaasa oleks nakatunud - äärmiselt väike, aga mitte olematu. Seega oleks ikkagi mõtet teha vastav uuing HIV - infektsiooni esinemise suhtes. kasvõi ainult selleks, et hingerahu tagasi saada.