suur kartus hiv-i ees 25.10.04 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

Tere.minu lugu on selline,et sain paar päeva tagasi teada,et mees oli välismaal olnud vahekorras.Tema sõnul kasutas ta kondoomi vahekorra ajal aga enne tegi naine talle suuseksi ilma kaitseta.Kui suur on tõenäosus,et ta sai hiv viiruse ja selle mulle koju tulles edasi andis.Juhtus see umbes 8 nädalat tagasi.Kas on võimalik,et test midagi juba näitab.meie omavahel kaitset ei kasuta.kui suur on tõenäosus,et ta ültse selle viiruse sai.minul pole siiani ühtegi sümtomit olnud aga minuga vahekorrast möödas on ka ainult paar nädalat.
Kohutavalt hirmul noor ema oma pisipojaga.
Aitäh vastuse eest.

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Kui võimalikust nakatumisest on möödas 8 nädalat ja analüüs HIV viiruse suhtes pole positiivseks muutunud, siis suure tõenäosusega pole nakatumist toimunud.
Nakatumine HIV viirusesse sõltub väga paljudest teguritest. On võimalik, et inimene on korduvalt olnud vahekorras HIV positiivse partneriga ja nakatumist pole toimunud. Samas on võimalik, et HIV infektsioon saadakse ühe ja ainsa vahekorra tulemisena.
HIV viirisesse nakatumine ei pruugi väga pikka aega mingeid sümptomeid anda, kõik sõltub konkreetse organismi immuunsüsteemi tugevusest.
Seega - ainus võimalus hirmu kaotamiseks -on teha vastavad analüüsid.