kuidas teada saada 08.09.04 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Umbes paar aastat tagasi olin ühe neiuga vahekorras kes mõni päev hiljem mainis, et tal on mingi suguhaigus. Mis see oli seda ma enam ei mäleta. Nüüd käisin Sõles suguhaiguste jms arsti juures. Tahtsin kontrollida kas mul on suguhaigus või mitte (ei kaeba hetkel millegi üle, seega pole varem olnud põhjust minna). Sealt öeldi, et uuriksin kõigepealt välja mis haigus mul on. Paraku ei ole eriti võimalik enam mul järgi uurida mis haigusega tegu oli. Põhimõtteliselt selleks arsti juurde läksingi, et teada saada mis mul on ja kas mul on, aga minumeelest suhteliselt kummaline, et arst saadab uksest välja ilma pikema jututa taga otsima inimest keda olemas ei ole. Mis ma tegema peaks või kuhu minema, et siiski välja selgitada oma olukorda?

Parimat!

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

On olemas palju ja erinevaid sugulisel teel levivaid infektsioone, mille avastamiseks tuleks kasutada palju erinevaid uuringumeetodeid. Seetõttu pidas Teie arst ilmselt säästlikumaks välja uurida mis Teie partneril viga oli. Kui oleksite olnud nõus kõikide sugulisle teel levivate haiguste suhtes tehtavate uuringute eest ise tasuma, siis poleks nende tegemine ilmselt probleemiks olnud.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Suguhaigused

Kuidas diagnoosida huuleherpest e. ohatist?

Sooviks teada, et kuidas seda teada saada, et kas mul on huuleherpes või ei. Mõned päevad tagasi tekkisid imepisikesed villid huule alla, kas see tähendab siis kindlasti, et mul on huuleherpes või on veel ...

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

1. Huuleherpest on võimalik diagnoosida haiguskoldest võetavate molekulaarsete uuringute abil.
2. Huuleherpes võib edasi kanduda nii suudlemise kui oraalseksi ajal.

Loe edasi

klamüüdia

Tere!
Kuidas saada teada kumb partneritest üldse on selle pisiku esimesena saanud ja kas see üldse võimalik?
Kui 8 kuud tagasi arstil käies ei olnud veel haigust siis ehk oli see veel peidus ...

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Uuringute alusel pole võimalik teada saada kuna on toimunud nakatumine sugulisle teel levivasse infektsiooni.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi