Kuidas diagnoosida huuleherpest e. ohatist? 23.09.04 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

Sooviks teada, et kuidas seda teada saada, et kas mul on huuleherpes või ei. Mõned päevad tagasi tekkisid imepisikesed villid huule alla, kas see tähendab siis kindlasti, et mul on huuleherpes või on veel võimalus, et midagi muud on viga. Juhul, kui see on kindel, kas siis on midagi, mida teha saaks, et see partnerile edasi ei kanduks?

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

1. Huuleherpest on võimalik diagnoosida haiguskoldest võetavate molekulaarsete uuringute abil.
2. Huuleherpes võib edasi kanduda nii suudlemise kui oraalseksi ajal.