Bakteriaalne vaginoos 16.06.04 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

Tere.Sooviksin teada, mis tähendab täpsemalt bakteriaalne vaginoos ja kuidas see on seotud Arilini tarvitamisega?Miks peab bakteriaalse vaginoosi pärast naisel end ka mees ravima?

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Vastuse - mis on bakteriaalne vaginoos - leiate internetiportaalis kliinik.ee avaldatud raamatust "Sugulisel teel levivad haigused".
Bakteriaalse vaginoosi tekitajad on tundlikud niisuguse preparaadi nagu Arilin suhtes,mistõttu seda rohtu kasutatakse BV raviks.
BV võib aga ei pruugi suguelu ajal kanduda partneri urogenitaaltrakti. Kuivõrd BV-i põhjustavete mikroobide levik mehe ureetrasse suguelu ajal pole välistatud, siis on mõningatel juhtudel näidustatud ka meespartneri ravi (kroonilise retsidiveeruva BV korral, vastvate haigustekitajate olemasolu korral mehe ureetras,kaitseraviks).Kas meest ravida või mitte teeb arst sõltuvalt igast konkreetsest haigusjuhust tulenavalt.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Suguhaigused

Kas?

Kas uureaplasmoosi ja bakteriaalse vaginoosi puhul on tegu suguhaigusega või on need pigem mingid viirused?

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Bakteriaalne vaginoos ja ureaplasmoos ei ole klassikalised suguhaigused, mis tähendab, et need võivad tekkida organismis niiöelda ise, ilma et neid kelleltki saadakse. Küll aga võivad (aga ei pruugi) ...

Loe edasi

kandidoos ja bakteriaalne vaginoos

Tere! Tahaksin teada, kas kandidoos või bakteriaalne vaginoos võivad edasi kanduda ka ilma kondoomita tehtud oraalseksi kaudu ( mehelt, kes on nakatunud, edasi tervele naisele) või ainult suguti viimisel ...

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Nakatumise tõenäosus on muidugi suurem vaginaalse vahekorra kaudu, aga nakkus pole välistatud ka oraalse seksi puhul.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi