kandidoos ja bakteriaalne vaginoos 14.04.04 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

Tere! Tahaksin teada, kas kandidoos või bakteriaalne vaginoos võivad edasi kanduda ka ilma kondoomita tehtud oraalseksi kaudu ( mehelt, kes on nakatunud, edasi tervele naisele) või ainult suguti viimisel tuppe. Tänan vastuse eest!

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Nakatumise tõenäosus on muidugi suurem vaginaalse vahekorra kaudu, aga nakkus pole välistatud ka oraalse seksi puhul.