Südamehaigused 19.04.01 / Südamehaigused

Külastaja küsib:

Olen 32a. naine ja viimase aasta jooksul olen tihti tundnud rinnus vastikult valusat "tüki tunnet" (nagu oleks mingi suurema suutäie alla neelanud ).

Kas see võib olla seotud südamega ja kas peaksin selle pärast muret tundma? Valu tavaliselt leevendub peale mõnd validoli tableti imemist.

Mao ja kasteistsõrmiksoole uurimisel haavandit leitud ei ole.

Umbes 6-7 aastat tagasi on esinenud südame rütmihäireid ja umbes 10 aastat tagasi ehhokardiaga tehtud uuringul leiti väike mitraalklapi prolaps.

Arst vastas:

dr Meelis Vainu

Kardioloog

Tallinna Diagnostikakeskus

Taolised vaevused ei ole reeglina tingitud südamest, kuid väga kindlalt seda ka eitada ei saa. Enamasti on taoliste kaebuste põhjuseks mao-sooletrakti haigused, s.h. ka söögitoru haigused. Kui on aastaid tagasi olnud südamega probleeme, siis oleks otstarbekas neid uuringuid korrata, et täpsemalt otsustada momendi seisundi kohta ja jälgida muutuste dünaamikat.

Meelis Vainu

Tallinna Diagnostikakeskus

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Südamehaigused

südamehaigused

Tere. Minu küsimus oleks selline: Juba pikemat aega on kerge palavik (~aasta) on tehtud päris palju uuringuid, kuid tulemust pole st. kerge palavik 37.1 37.2 jääb. Panin veel tähele ,et kõige sellega ...

Vastas dr Meelis Vainu

Pulsisageduse tõus kehatemperatuuri tõusu puhul on organismi normaalne reaktsioon. Põhjuseid mis tingivad kehatemperatuuri tõusu on mitmeid, südamehaigused enamasti nende hulka ei kuulu.


Loe edasiVaata kõiki nõustamisi