tahhükardia 18.04.01 / Südamehaigused

Külastaja küsib:

Olen 30-aastane naine, 6 aastat tagasi diagnoositi müokardiit ja sellest ajast saadik on pidev tahhükardia - ca 100-130 lööki minutis, seda ka suhtelises rahulolekus. Aegajalt on ka häirivad valud rinnus. On see normaalne ja kas see jääbki mind kurnama?

Arst vastas:

dr Meelis Vainu

Kardioloog

Tallinna Diagnostikakeskus

6 aastat tagasi läbi põetud südamelihase põletik ehk müokardiit peaks olema taandunud ega või põhjustada enam taolisi vaevusi. Kindlasti ei ole sellises eas normaalne leid püsiv tahhükardia üle 100 korra minutis. Selle põhjuseks võib olla mitmeid seisundeid- sagedasemad on kilpnäärme haigused, aneemia, raua ainevahetuse häired, ka mitmed kroonilised põletikud. Kindlasti tuleb pöörduda perearsti poole, kes suudab need probleemid lahendada ja Teid aidata.

Meelis Vainu

Tallinna Diagnostikakeskus