südamehaigus 18.04.01 / Südamehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Olen mures oma venna tervise pärast. Ta on 26 aastane, enesetunne on alates augustist 2000 pidevalt halvenenud. Oktoobris avastati tal maohaavand. Siiani saab ravi, arsti sõnul on haavand peaaegu paranenud.Kuid enesetunne ei parane, on uuritud enemvähem kõike peale südame. tal on pidev nõrkus, hommikuti on enamvähem normaalne aga õhtuks on väsimus suur, pea käib ringi, südame piirkonnas ja eriti rinnakorvi keskel on pidev pitsituse tunne, pulss on koduseaparaadiga mõõtmisel 90ja 95 vahel, palpeerimisel pulssi mõõtes tundub pulss ebaühtlane ja erineva tugevusega, kas viga võib olla südames

Ette tänades

Loora

Arst vastas:

dr Meelis Vainu

Kardioloog

Tallinna Diagnostikakeskus

Kui patsiendil on maohaavand ei välista see ka südamehaiguse olemasolu. Kindlasti võtab aga haavandi paranemine aega ning ka organismi üldseisund võib olla sellest haigusest tingituna pikemat aega häiritud. Kindlasti tuleb nõu pidada patsienti raviva arstiga, kes oskab anda soovitusi organismi üldtugevdava ravi otstarbekuse suhtes ning vajadusel suunab patsiendi ka südamearsti juurde südamehaiguse esinemise täpsustamiseks või välja lülitamiseks.

Meelis Vainu

Tallinna Diagnostikakeskus