Südame valud 16.10.01 / Südamehaigused

Külastaja küsib:

Tere. Mina olen Saaremaalt,52 aastane naine.Tunnen südame piirkonnas tihti valusid, aegajalt päris tugevaid. Ravi muud saanud pole, kasutan vajadusel validooli. Kardiogramm ei näidanud midagi. Milles võib olla probleem? Need valud häirivad ja on ebameeldivad. Palun aidake!!

Tänan Teid vastuse eest ette!

Arst vastas:

dr Meelis Vainu

Kardioloog

Tallinna Diagnostikakeskus

Valude põhjuseks südame piirkonnas võivad olla ka mitte ainult südamega seotud haigused. Kahjuks ei selgu, kas Teie valude teke on seotud füüsilise koormusega. Soovitav oleks teostada koormustest, veendumaks, et valude põhjustajaks on südamehaigus (kõige tõenäolisemalt koronaarhaigus). Selle alusel on võimalik määrata ka adekvaatne ravi.

Meelis Vainu

Tallinna Diagnostikakeskus