WPW sündroom 10.10.01 / Südamehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

minul diagnoositi 18 aastat tagasi WPW sündroom ja mitraalklapi prolaps. Kuna oli koolilaps, siis sain kehalisest erigruppi. Nende aastate jooksul ei ole rohkem uuringutel käinud. Füüsiliselt eriti liigutada ei jaksa, väsin isegi peale lühikese maa jooksmist. Ülekoormuse(vahel ka niisama) korral läheb süda järsku üle 200 löögi minutis ja siis jälle hops tagasi.

Küsimus oleks selline, et kas sellise diagnoosiga peaks ennast regulaarselt kontrollimas käima? Mida see sündroom ja prolaps endast üldse kujutavad? Kas mingite rohtudega saaks tervist tugevdada, olen 32 aastane ja tahaks veel joosta ja rattaga sõita ja teha muud sellist, mida ma praegu ei jaksa.

Tänan Teid vastuse eest.

Arst vastas:

dr Meelis Vainu

Kardioloog

Tallinna Diagnostikakeskus

Diagnoos iseenesest ei eelda regulaarset kontrolli, küll aga Teie subjektiivsed vaevused ja eriti nende süvenemine. WPW tähendab lühidalt lisajuhtetee esinemist südame erutus-juhte susteemis, mille tõttu on häiritud normaalne erutuse ülejuhe südame kodadelt vatsakestele ja mis on aluseks taoliste rütmihäirete hoogude tekkeks nagu Teil kirjelduse järgi esinevad. Mitraalklapi prolaps on klapi ehituslike iseärasuste tõttu tekkinud funktsiooni häire, mis samuti võib põhjustada Teie poolt kirjeldatud vaevusi. Arvestades meditsiiniliste uuringute täiustumist viimase 18 a vältel, soovitaksin teostada uued kardioloogilised uuringud, et täpsustada seisundit ja hinnata dünaamikat ning selle alusel otsustada edasise ravitaktika üle.Meelis Vainu

Tallinna Diagnostikakeskus

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Südamehaigused

WPW sündroom

Tervist,

Mul on 14 aastat diagnoositud lisajuhtetee olemasolu südames. soovin selle kohta midagi rohkemat lugeda. Kust saada teavet?

Kas Tartus on kedagi kardioloogi, kes on spetsialiseerunud ...

Vastas dr Meelis Vainu

Teie probleemi kohta leiab rohkelt erineval tasemel materjali Internetist. Soovitan tutvuda Mayo kliiniku kodulehekülje materjalidega alljärgneval aadressil: http://www.mayo.edu/cv/wwwpg_cv/ep_lab/treatment-of-supraventricular-ta.htm.
Loe edasiVaata kõiki nõustamisi