vahelöögid 21.05.01 / Südamehaigused

Külastaja küsib:

Lapsepõlvest saati on mul vahel esinenud vahelööke tugeva füüsilise pingutuse järgselt puhkeseisundis. Erinevatel põhjustel on tehtud EKG-d ja koormusteste, kuid midagi erilist pole märgatud. Hiljuti sõitsin rattamaratoni ja ülejärgmisel päeval hakkasid õige sageli, algul ca poole tunni tagant, vahelöögid tekkima. Praeguseks on neid harvemini. Olen püüdnud puhata ja koormust mitte võtta. Kas peaksin piirama oma sportlikke ettevõtmisi ja rohkem tasapisi treenima? kuidas käituda?

Arst vastas:

dr Meelis Vainu

Kardioloog

Tallinna Diagnostikakeskus

Võimalik, et tegemist on ülekoormusest tingitud vahelöökidega. Nende vältimiseks tuleks piirata maksimaalset füüsilist koormust mida teete (eelkõige võistlused vmt.). Vajadusel tuleks suurendada ka treeningu mahtu, kuid seda mitte intensiivsuse vaid regulaarsuse arvel mitte ületades anaeroobset ainevahetuse taset. Täpsemaid soovitusi on võimalik anda eelnevate uuringute andmete ning täiendavate uuringute tulemuste põhjal.

Meelis Vainu

Tallinna Diagnostikakeskus