Südamehaigus või stress? 28.04.01 / Südamehaigused

Külastaja küsib:

Olen mures oma tütre tervise pärast.Ta on 21a. tudeng 1,5a lapse ema.Peale viirushaiguse põdemist on tal kuu aja jooksul sellised tervisehäired:väsimus, õhupuudus, vererõhk langeb väga madalale(vererõhk on tal tavaliselt madal.)Vahel kaob jõud nii ära, et peab mitu tundi lamama,käed hakkavad värisema ja kraad näitab alla 35 kraadi. Perearst ütleb, et see on ülepingest ja stressist, saatis kardioloogi ja psühhiaatri juurde, järjekord on mai teiseks pooleks.(Tartus)Südamekardiogramm näitas mingeid vahelööke.

Nüüd ta pole juba saanud kaks nädalat saanud koolis käia,loengutes tekib õhupuudus ja kontsentreeruda on väga raske.Perearst kirjutas panangiini ja cesradystoni.Need tunduvad küll aitavat, aga korra päevas tuleb ikkagi selline hoog peale.Äkki see on südamelihasepõletik?Äkki läheb see hullemaks kui arsti juurde saab mitme nädala pärast?Palun aidake.Vastuse eest ette tänades.Ylle

Arst vastas:

dr Meelis Vainu

Kardioloog

Tallinna Diagnostikakeskus

Kahjuks on see niivõrd individuaalne ja patsiendiga seotud probleem, et selle info alusel, mida Te olete esitanud, ei oska Teile konkreetset nõu anda. Kindlasti tuleks mõelda südamehaiguse võimalusele (sest kardiogrammis on fikseeritud vahelöögid) ja selleks nõu pidada kardioloogiga.

Meelis Vainu

Tallinna Diagnostikakeskus