Kae 03.01.02 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Silmaarst ütles et patsiendi (naine 62.a.) silmades on toimunud lubjastumine mis viitab kae võimalikule tekkele. Küsimusele ennetava/ära hoidva ravi kohta vastas et pole võimalik midagi teha.

Tahaksin teada kas see on tõesti nii või on tegu lihtsalt pisut ebaprofessionaalse suhtumisega?

Ette tänades

Tiina

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Kae on ainevahetusliku e vananemise tõttu tekkiv silmasisese läätse hägustumine. Kae puhul pole võimalik medikamentoosne ravi, on ainult kirurgiline silmaläätse vahetus.