silma all turse 29.09.07 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

tere! olen 40 aasstane naine. nii palju kui ma ennast mäletan on mul vasaku silma all turse olnud. peale ärkamist on rohkem, siis suts läheb vähemaks aga ikka on näha.silm on nagu väiksem teisest. pean kogu aeg ennast meikima, siis eriti ei paista silma. tahaks küsida miks see nimoodi on, ja kas saab midagi teha. oma silma arst ei osand vastata. aitäh

Arst vastas:

dr Tiia Jugaste

Oftalmoloog

Silmakeskus Laservisioon

Täpset põhjust on raske öelda.Kui turse on aastaid sarnane ja ei ole suurenenud, siis vähemalt ei ole tgemist pahaloomulise protsessiga.Ehk on kunagi olnud selles piirkonnas launäärme põletik ( odraiva või rahetera ), millest on jäänud lau paksenemine ? On ehk olnud mõni trauma laugude verevalumiga ? Kahe silma ebasümmeetria võib olla kaasasündinud.Elu jooksul tekkinud silmade suuruse erinevus võib olla tingitud mitmetest haiguslikest põhjustest.Kui silmaarst teie silmades haiguslikke muutusi ei leidnud, on tegemist teie omapäraga, plastilise operatsiooniga on võimalik erinevust vähendada.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Silmahaigused

Tere

Tere.

Küsimus silmalaugude paistetuse (turse) kohta !

Tegemist silmalaugude tursega, need pidevalt paistes (alumised silmalaugud ehk siis silma-alused).
Silma-alused pidevalt ...

Vastas dr Tiia Jugaste

olete ise üles lugenud kõik teqadaolevad põhjused silmalaugude tursete kohta.
Tõepoolest, kui ei ole tegemist ägeda laupõletiku või traumaga, tuleb silmalaugude turse korral kontrollida neerude ja ...

Loe edasi

silma laul on nagu odraiva taoline punetis...

Kusagil juba pool aastat on ulemisel silma laul punetis,mis on sarnane odra ivaga kuid see pole see .Ta ei sugele- on lihtsalt punane turse .See loove on umbes tiku pea suurune. Olen proovind teha kompressi ...

Vastas dr Tiina Pakosta

Tere Valeri,

See punetav koht teie ülalaul võib olla sisemine odraiva.
Soovitan Teil pöörduda silmaarsti poole. Selle turse koha saab kensti väikese operatiivse protseduuriga eemaldada.
Loe edasi

silma paistetus

poisisd jooksid peatpidi kokku ja jube suur paistetus on silma all nüüd...kuidas sellest ruttu vabaneda.silm on ka sinine ja äkki on mingeid koduseid vahendeid selle vastu?


Aitäh.

Vastas dr Tiina Pakosta

Tere,

Ainukene kohene kodune vahend mis turset ja verevalumi tekkimist pisut leevandab, on külm kompress silma peale. Nüüdseks on see juba hilinenud.
Põhjust muretsemiseks ei ole. Paistetus ...

Loe edasi

Paistes silm.

Tere. Mul on selline probleem, et ommikul ärgates on silma lau nagu paistes. Ja seda kohe päris tugevalt. Ennem oli parem silm paistes sealt läks üle. Siis kuskil 3 nädalat oli vahet ja lõi vasakusse ...

Vastas dr Tiia Jugaste

Kas laug ka punetab või on mingist kohast valulik - siis võib olla tegemist odraivaga või raheteraga, need võivad olla ka mõlemas silmas.
Soovitan näidata silmaarstile, turse võib olla väga mitmelpõhjusel ...

Loe edasi

muna silma all!

mul on vasaku silma all munakas, selline väike, aga ülesse vaadates paistab see välja. see tekkis mul odraivast. kuidas seda ravida saab või on vajalik sellex teha op.

Vastas dr Leo Schotter

Ilmselt tegemist kalaasioni e raheteraga e sisemise odraivaga. Kui selline muna on püsinud mõned kuud ja ei kao ise ära, siis on kirurgiline eemaldamine. Reeglina saab seda teha lausiseküljelt arme jätmata.
Loe edasi

kotid silma all

Tere! Kas silma all olevad kotid on tingitud mõnest silmahaigusest? Kui ei, siis millest nad tulenevad?

Vastas dr Leo Schotter

Silmalaugude turse võib olla põhjustatud mõnest põletikulisest silmahaigusest, sagedamini on need siiski turseid põhjustava üldhaiguse väljenduseks (südamepuudulikus, neerupuudulikus jne.). Kui silmade ...

Loe edasi

silma song

tere! mul on silma song lau all. kas teie kliinikus opereeritakse seda ja palju see maksaks? kui ei siis äkki oskate öelda kus seda tehakse ja orienteeruvalt mis hinaga.

ette tänades

Vastas dr Leo Schotter

Mõiste 'silma song' jääb arusaamatuks, pole selge, millist silmahaigust mõeldud on. Seetõttu ei oska ka midagi arvata ilma silma nägemata.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi