pupillide erinevus 13.12.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere!
On probleem! Olen täheldanud, et mul on pupillid erineva suurusega (parem suurem, Ca.0,5mm). Hoolimata sellest,et silmadele langeb sama intensiivsusega valgus?
kas see viitab mingile patoloogiale?kas peaks pöörduma arsti poole?
Millest see võib olla tingitud?

ette tänades vahur.v.

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Pupillide erinev suurus võib olla kaassündinud, trauma (silma põrutus) tagajärg, aga ka mitmete silmahaiguste tunnus. Millega on konkreetselt tegu selgub ikka silmaarsti juures.