Värvi pime. 16.08.06 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Mu isa on värvi pime.Tema jaoks hele roosa ja hele roheline hele... üks ja sama.
OK, ta elas sellega 67 aastad,aga minu väike poja vist vanaisasse.
Poja varsti saab 7 ja siiamaani kui ma küsin siis mõtleb kaua mis värv on.Ärksad värvid teab.
Kas on võimalik et ta on värvi pime ja kuidas seda kontrolida.
Lp.Oksana.

Arst vastas:

dr Tiina Pakosta

Oftalmoloog

Silmakeskus Laservisioon

Lgp. Oksana,

Teie poja värvide nägemist saab kontrollida silmaarsti juures spetsiaalsete värvitabelite abil.

Parimate soovidega

Tiina Pakosta