halb nägemine ja prillid. 02.07.06 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 15.aastane neiu ja sain 4.ndas klassis prillid, mida ma aga ei kandnud, sest ma lihtsalt ei julgenud ja nägemine oli ka siis veel mitte nii halb. Praegu aga lõpetasin 9.nda klassi ja pole prille kandnud, nägemine on väga halvaks läinud. Tahaks hakata prille kandma, aga kuidas ma nüüd silmaarsti juurde lähen???mida ma tegema peaks?

Arst vastas:

dr Tiia Jugaste

Oftalmoloog

Silmakeskus Laservisioon

Silmaarsti ei maksa karta.Võib - olla mõni arst tõesti imestab ja pahandab, et Te prille pole kandnud, aga kui tegemist pole raviprillidega, on Teie otsustada, mida teete - kannate prille või naudite udust nägemist.
Võib minna ka optikapoodi, aga kindlasti silmaarsti, mitte optometristi jurde, sest kui pole kaua aega kontrollis käinud, peab arst silmad üle vaatama ja õiged prillid kirjutama.Võib kanda ka kontaktläätsi ,kui prillid väga vastumeelt on.Prillid peavad siiski ka olemas olema, sest on olukordi, kus läätsi kanda ei saa ja pidevalt ei tohigi. Prillidest saab lahti laseropratsiooniga juba alates 18 eluaastast, nii et julgelt silmaarsti juurde ja tehke endale oma silmade olukord selgeks !