Lühinägevuse op. 22.09.01 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Mul on lühinägevus -9,5. Kui viimati, ~ aasta tagasi, arsti juures käisin, öeldi, et on ka silinder nii 0,25-0,75 (täpselt ei mäleta, ühel silmal oli vist 0,25 ühikut suurem kui teisel). Viimasel viiel või rohkemal aastal ei ole miinused ilmselt suurenenud (1996 sain prillid -9, aga siis ei kontrollitud silmi spets. aparaadiga).

Kuipalju ja kui edukalt (%) võiks sellist nägemist operatsiooniga parandada? Kui palju see võib maksta? Kui suur on tüsistuste tõenäosus? Kuivõrd op. võib mõjutada silmade arvutitaluvust (töötan arvutiga)?

Kui suur lühinägevus võib olla B-kat juhilubade taotlemiseks?

Tänan.

28a. naine

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Lühinägevus on kaunis suur. Operatsiooni tulemuse täpne prognoos selgub siiski konsultatsioonil, sest see sõltub mitte ainult miinuse suurusest, vaid ka silma ja eelkõige sarvkesta ehitusest ja ka Teie vanusest. Erinev tulemuse prognoos on ka sõltuvalt operatsioonimeetodi valikust. Nii, et kahjuks täpsed vastused pole ilma silma nägemata võimalikud.

Igal kirurgilisel vahelesegamisel on oma tüsistused võimalikud, kuigi esinemissagedus on üliharuldane. Kõigest sellest informeeritakse Teid kindlasti silmakirurgi vastuvõtul.

Küll aga ei mõjuta läbitehtud operatsioon oluliselt arvutitaluvust, ja kui mõjutab, siis ainult algul. Autojuhulubade saamiseks on oluline mitte minuse suurus, vaid nägemine. Kinldasti on operatsioonidele ka heaks alternatiiviks kontaktläätsede kandmine, mis võimaldavad ka autojuhtimise.