peavalud ja -ringlus - kas silmadest 03.01.05 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Nüüdseks juba kaks kuud meeletud peavalud, kohati pearinglus ja minestamise tunne, enesetunne väga halb. Viimane nädal on peavalu kestnud ilma ühegi pausita ja valuvaigistid enam ei mõju. Perearst ja neuroloog on mind põhjalikult läbi uurinud ja mingeid põhjuseid pole leitud. Nüüd käisin ka silmaarsti juures, kes mõõtis nägemisteravust ja leidis miinused, kuid kuna mul kaugele nägemisega pole kunagi probleeme olnud, siis tundus see arstile kahtlane ja kasutades tilku silmalihaste toime ajutiseks halvamiseks saigi tulemuseks hoopis +0,75. Arsti sõnul see võibki peavalude põhjuseks olla, kuna silmad on arvutiga töötades pidevalt pinges ja see on põhjustanud silmalihaste spasmi. See pidavad ise mööduma ja mingit ravi kui sellist polegi (peale arvutiprillide). Kas silmalihaste spasm võib olla kirjeldatud sümptomite taga või peaks põhjust otsima siiski mujalt? Kuidas sellest välja tulla? Nädalane magamine kodus pole olukorda parandanud. Kas oleks vajalikud põhjalikumad silmapõhjade uuringud?

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Sellised kaua aega kestnud tervishäired ja peavalud pole tingitud silmade ülepingest. Peaksite perearstiga jätkuvalt aru pidama oma üldise tervise suhtes.