silmadest tingitud peavalu 25.02.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

tere. mul selline mure,et mind vaevavad hullud peavalud. ja tundub,et silmad on üheks põhjuseks. nimelt tunnen,et silmad on pingul, raske seletada aga kui tavaliselt inimene teab, et tal on silmad siis mina tunnen,et mul on silmad. kannan ka prille OD -1,25(sphaer) +0,75(cyl) 90(axis)
OS -0,25 -1,0 0
kas on võimalik,et mulle lihtsalt ei sobi silinder klaasid?
kas võivad need peavalud silmadest tingitud olla?

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Üldreeglina silmad ei tekita peavalu, see võib olla ainult ülikõrge silmarõhu, ägeda põletiku jne. korral. Sellisel juhul on ka nägemine juba ära. Silinderprillid ja silmade väsimus võivad tekitada raskustunnet, väsimust, aga iseenesest pole see peavalu põhjuseks, vastupidi aga küll. Peavalu, eriti migreenitüüpi, põhjustab ka silmavalu ja isegi nägemishäireid. Peavalude küsimusega peaksite pöörduma neuroloogi poole.