Turses silmad 22.09.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Mul on silmad paistes ja unised pool päeva. Tarvitan L-Tyroksini kilpnäärme asenduseks, töötan päev läbi arvutiga ja sageli kasutan odavaid poest ostetud prille. Kas peaksin arsti poole pöörduma retseptiravimite pärast või hoopis muutma eluviise?Prillid on +2.

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Odavate 'poeprillide kandmine' pole silmade tervsele just kõige mõtekam tegu. peaksite pöörduma silmaarsti vastuvõtule ja kontrollima silmade seisundit ja sobivad prillid hankima. Siis selgub ka see, kas paistetus on tingitud silmadest või kilpnäärmest.