hõljuvad jutid 26.03.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere, olen 22 aastane tütarlaps. Mulle teevad muret silme ees hõljuvad jutid. Eriti on neid näha, kui vaadata valgele või heledale pinnale. Hetkel kannan prille (miinused) aga 5 aastat olen läätsi kandnud. Kas on õige ,et see ei ole midagi ohtlikku. Ainult vahel on need jutid väga häirivad.
Ette tänades,
Kadi

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Tegemist on silma klaaskeha rakustiku väikeste hägudega mida lühinägevusega inimesed märkavad paremini. Tegemist on silma normaalse seisundiga.