ere valgus 15.05.02 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere! Miks ere valgus tekitab halba enesetunnet ja näit.läikivate esemete(uued autod)vastupeegeldamisel jäävad silmade ette jutid ja laigud ja igasugu kujutised.Kas see probleem on seotud mingi silmahaigusega?Kelle póole pöörduda.??Teatud päikeseprillid aga suurendavad eredust veelgi.Olen 40 a.naine,istuva tööga seotud.

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Eks ikka pöörduda tuleks kõigepealt silmaarsti poole. Kõrgenenud valguskartus järelpiltidega võib olla tingitud nii mõnest silmahaigusest, kui ka mitmetest üldhaigustest. Ja on ka lihtsalt inimesi, kes on alati olnud tundlikuma silmaga, see on nende eripära.