kas nägemine võib veel hullemaks minna? 29.01.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere,

olen 50-aastane naine. Minu mõlema silma miinuseks on -18. Nüüd uusi läätseid tellima minnes sain teada, et lisandunud on veel üks miinus. Aastased läätsed kindlasti teevad mu silmadele veelgi enam liiga, aga ma ei saa ringi käia mitte just eriti ilusate "pudelipõhjadega". Kas mu nägemine võib veel hullemaks minna või on lootust, et selles eas enam miinust juurde ei tule?
Mida Te soovitaksite mulle, kas mingisugust operatsiooni või hoopis läätsede asemel prillide kandmist? Kui prille, siis kas on võimalik teha nii suurest miinusest õhemattüüpi prille, mis ees nii inetud ei oleks?

Vastuse eest ette tänades,

Lea.

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Nii suure lühinägevuse puhul pole garantiid, et nägemine jätkuvalt ei halvene. Sellise tugevusega prillid on ikka alati kaunis paksude servadega, nii, et kui on läätse taluvus, on kindlasti nägemine ja väljanägemne läätsedega parem. Nii suurt lühinägevust pole võimalik laserlõikustega korrigeerida. Võimaluseks oleks silmaläätse vahetus. Reg. nr 6460484.