Kasvaja silma ülalau peal 21.05.03 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Minu vasaku silma peal on juba mitu kuud väike visuaalselt nähtav kühmuke, mis ei taha kuidagi ära kaduda. Kas on võimalik sellise iseloomustuse põhjal panna diagnoos, millega on tegu. Juhul, kui see tuleb eemaldada, siis kuhu selleks pöörduda?
Ette tänades.

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Kõige suurema tõenäosusega on tegemist launäärne ummistusega e 'raheteraga'. Aga muid harvemesinevaid põhjusi on ka. Nii, et ikka silmaarsti juurde, kes diagnoosib ja vajadusel saadab silmakirurgi juurde.