silma laug 30.07.03 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on kahe aastane tütar ja sünnist saadik on parema silma laug "kinnisem" kui vasaku oma. Algul lootsime, et see avaneb lapse kasvades, kuid erinevus on siiani suur. Tahangi küsida, kui vanalt saab tema puhul sellise operatsiooni ette võtta ja kas tulemuseks on `sama suurused` silmad? Kui keeruline see toiming on ja kui palju maksab?
Ettetänades,murelik ema.

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Kui on tegemist ühe silma ülalau kaasasündinud allavajega, siis operatsiooni näidustuseks on nägemine. Kui ülalaug katab silmatera on nägemise arenguks operatsioon väikelapse eas. Kui allavaje on osaline ja nägemist ei häiri on parema ja eluaegse kosmeetilise tulemuse saamiseks parem operatsiooniga oodata teismelise eani. Operatsioonid on võimalikud Ida-Tallinna Keskhaigla silmakliinikus, kuhu peaksite pöörduma lastesilmakirurgi vastuvõtule. Operatsioonid on ravioperatsioonid ja tasuta.